Воєнний стан: безпека.
Відеопрезентація
"Я в безпеці на дорозі"
до Тижня безпеки
дорожнього руху
(14.11.2022-20.11.2022р.)
/підготувала асистент-вихователя КОЛЕСНИК В.П./
Відеопрезентація "Смішарику про правила дорожнього руху" до Тижня безпеки дорожнього руху (14.11.2022-20.11.2022р.)
/підготувала вихователь БОБУХ О.Г./
Міжнародний благодійний фонд «Parimatch Foundation Ukraine» в Україні презентує новий продукт для дітей в межах програми «Mental Health» – терапевтичну артрозмальовку для подолання стресових ситуацій. Проєкт з'явився за участі Інституту когнітивного моделювання.
В основі розмальовки авторська методика Вікторії Назаревич – професорки кафедри психології та педагогіки Київського міжнародного університету, кандидатки психологічних наук і експертки дитячої психології в напрямі «терапія творчістю».
Артрозмальовку можна безкоштовно завантажити bit.ly/3AgT9dG на сайті Parimatch Foundation – найкраще в форматах А3 чи А4.
Докладніше: bit.ly/3ED86cC
Про безпеку в закладах освіту під час війни
Нові реалії життя вимагають від нас нових, сміливих і реальних рішень.
Саме від активної, відповідальної позиції освітян залежить зараз майбутнє країни — її молоде покоління.
Цікавий досвід Ізраїля читайте тут:
Друзі, ми з командою #stop_sexтинг завжди наголошуємо на тому, як важливо дбати і про онлайн, і про офлайн безпеку в повній мірі!
Тому сьогодні ми вирішили надати вам рекомендації стосовно спілкування з людьми в реальному житті, якими ви потім можете поділитись з дітьми 🙏
Правила спілкування з незнайомцями (у тому числі з військовими):
☝️ Правило “Не спілкуватись з незнайомцями” завжди було актуально, але в час війни воно набуло нового сенсу та має більше нюансів, Адже ані дорослі, ані діти ніколи точно не знають, ким саме є людина поруч, тому важливо завжди розумно поводитися з незнайомцями.
Наступними правилами варто поділитись з дітьми, а також завжди мати і самим собі на увазі:
1) Не розмовляйте з незнайомими для вас людьми, якщо вони здаються вам підозрілими;
2) Не підходьте близько до автомобіля, який біля вас зупиняється;
3) Не залишайтеся наодинці з тим, кого ви не знаєте (навіть якщо ця людина здається вам доброю);
4) Не сідайте до автомобілів з незнайомими людьми;
5) Не беріть нічого у незнайомців із рук;
6) Не йдіть з незнайомцями нікуди, навіть, якщо вони вам обіцяють щось показати або подарувати;
7) Не розказуйте незнайомцям жодної приватної інформації про себе чи батьків;
8) Не встрягайте у суперечки з незнайомими людьми;
9) Не провокуйте незнайомців до спорів, сварок, агресії;
10) При появі озброєних людей негайно прямуйте до безпечного місця.
Якщо дитина потрапила в ситуацію, коли незнайомець чи незнайомка хочуть познайомитись з дитиною, щось їй пропонують чи питають приватну інформацію, то важливо, щоб дитина одразу розказала про це дорослим, які є поруч: освітянам, батькам, родичам 👨👩👧👦
Куди звернутися, якщо ви постраждали від насильства? Де шукати допомоги та прихистку? Де отримати психологічну підтримку, правову консультацію чи пораду від соціального працівника? Зібрали у каруселі необхідні контакти перевірених організацій — гортайте, зберігайте та діліться з тими, кому ця інформація може знадобитися.
😶🌫️Смоги були знайомі мешканцям міст ще до агресії рф. Проте внаслідок постійних обстрілів повітря ще більше забруднюється.
🛡Як захистити себе від смогу? Деталі — у нашій інфографіці
Матеріал підготовлено у партнерстві з проєктом USAID Ukraine - USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я».
24 лютого 2022 життя стало До і Після.
Жахливе слово "війна" у нашому житті щодня, щохвилини, тут в Україні, з громадянами нашої країни, з родичами, з друзями.
Телефон має бути постійно на підзарядці: отримати повідомлення про повітряну тривогу і мати змогу телефонувати тим, у кого найспекотніше в цю хвилину, відповідати тим, хто турбується про тебе, цікавиться твоїми справами.
Учора моя Вінниця. Місто, яке люблю, місто моїх студентських років. Місце, куди влучила бомба, поруч із моїм гуртожитком, інститутом. Пройшла майже доба, а все ще не можу себе "зібрати".
Хтось мене вважає панікером.
Але, мало хто знає, що вже раз у житті від війни я тікала, до того ж специфіка мого предмету має свої наслідки.
Для мене на першому місці будуть завжди життя та здоров'я людей. Потім усе інше.
До чого це все?
1. У країні війна. Не в окремій області або містечку. Війна в УКРАЇНІ
2.-Складіть оті екстрені валізи і нехай вони стоять під дверима. Вага її біля 8 кг, але там усе необхідно, щоб змогти вижити
- Носіть постійно при собі документи.
- Зробіть дітям бейджики або браслети, або брошки, або амулети , на яких написати "Прізвище, ім'я, вік дитини, телефони батьків"!!!
Малим причепити насильно, прив'язати, старшим у вигляді стильного аксесуару. Підпишіть одяг максимально де можливо. Це має бути у дитини обов'язково!
3. Уникайте скупчень людей.
4. Намагайтеся якомога менше бути на вулиці, в місцях, біля яких поблизу немає укриттів.
5. Варто усім усвідомити, що війна то страшно, бо гинуть люди. Неадекватним вважаю, коли в одному кінці країни гинуть від бомб люди, а в іншому танцюють, співають, жартують зі сцени.
Концерти потрібні для підтримки військових. Перед ними танцювати, співати, розважати. Там де відносно спокійно - не варто. Щодо зборів коштів - давайте шукати інші форми роботи. Вважаю неправильним коли "один плаче, а інший скаче", ми одна країна і біда у нас спільна.
6. Перевірте навколо свого помешкання, місця роботи, навчання, місць, які найчастіше відвідуєте наявність укриттів, бомбосховищ. Чи вони працюють, чи є в них усе необхідне, чи є до них ДОСТУП у будь-який час, 24/7.
(Коли спитала людину, яка відповідає за ЦЗ про укриття, то з мене посміялися і сказали, що це проблеми кожного особисто де ховатися. Самим образливим були слова:"Можна подумати, ти будеш туди тікати і ховатися"... Це мій вибір де і коли ховатися, але забезпечити мене обов'язок тих хто за цю роботу отримує зарплату з податків, які я сплачую)
Біля мене є укриття, яке , ніби-то, працює, АЛЕ! з понеділка по п'ятницю, з 8 до 16....
7. Не ігноруйте сигналів повітряних тривог.
8. Дітям нагадуйте про те що вони повинні дотримуватися правил безпеки, а не під час тривоги кататися по вулиці, бігати, гратися.
9. Прочитайте, якими мають бути насправді укриття і подивіться чи відповідає те що вам пропонується вимогам. Це право кожного громадянина задекларовано в Конституції України - вимагайте його.
10. Стосовно навчання в школі
Шановні батьки!
-. Перед тим як вимагати відкриття школи, передивіться чи дійсно відповідає укриття вимогам. Дивіться не на "марафет", а не міцність, забезпеченість, чи саме приміщення не рухне і не стане спільною братською могилою
-. Чи гарантуєте безпечних шлях дитини від дому до школи і назад? У цей час не буде тривоги? Де дитині сховатися?
-. Всі сьогодні говорять із боку дитини, але вчителі, техперсонал, кухарі також люди і мають право на безпеку, гарантоване КУ (ст.3)
Хтось мені скаже, що діти будуть неуками. Повірте, головне щоб вони були живими. Кому що буде потрібно той і вивчить. Під час ВВв теж училися лише ті хто був у глибокому тилу. Неуками вони не стали, кожен знайшов свій шлях у житті.
Сьогодні, на жаль, у нас нема тилу.Бомби падають по території всієї країни.
-. В інтернеті прочитала слушну пропозицію. Всіх батьків і тих хто має підписати Акт допуску зібрати в навчальному закладі. Провести ретельний інструкраж і ввімкнути сигнал тривоги. Скільки буде потрібно часу, щоб всі зайшли в те укриття і як вони спритно справляться. Посидіти в укритті хоча б годину. От тоді і приймати рішення чи варто відкривати НЗ в реальному часі.
Мій допис досить великий, але намагаюсь пояснити, що війна стосується КОЖНОГО. Їм все одно куди кидати свої ракети. Це роблять нелюди, бо таке навіть тварина не здатна зробити.
ЗСУ роблять максимально для збереження нашого спокою, але давайте своєю поведінкою їм допоможемо. Елементарно: вони пеленгують оті ракети, нам повідомляють, а нам усе байдуже.
Не знаю, можливо є сильні люди, які вміють відсторонитися і намагаються жити звичним життям. Я не можу. Моє життя змінилося 24 лютого. В країні війна. В МОЇЙ країні війна.
(Мій допис, на моїй сторінці. Маю право висловити свою думку )
Небезпека ігор з невідомими предметами.
Навчальний відеоматеріал для
дітей та дорослих
Інструкції, які рятують життя, розроблені ДСНС України
Компанія "Бренвель" закликає не нехтувати сигналами про повітряну тривогу та берегти своє життя!
Життя переможе!
Ядерна зброя. Як діяти в умовах радіаційної небезпеки?
Ядерна зброя — це найбільш руйнівний і біологічно небезпечний вид зброї. Необхідно дотримуватись принципів захисту під час вибуху та після нього, щоб максимально убезпечити себе та своїх близьких.
Що таке ядерна зброя та якою вона буває?
читайте на сайті:
У разі виявлення вибухонебезпечного предмета не чіпайте його, не намагайтеся перемістити або знешкодити. Повідомте про небезпечну знахідку за номером 101 або 102
Підписуйтесь на BezMin.info, та діліться зі знайомими сторінкою. Ми розповідаємо про вибухонебезпечні предмети та правила поведінки у разі їх виявлення.
Мирного неба над головою, бережіть себе!
Як розпізнати небезпечні території, на яких можуть бути вибухонебезпечні предмети
• Постраждалі від артобстрілів будівлі
• Незвичні пагорби, ями або вирви
• Розкидані уламки, гільзи або боєприпаси
• Саморобні попереджувальні знаки мінної небезпеки
• Пошкоджена або згоріла військова техніка
• Покинуті бойові позиції
• Залишені ящики від мін, підривників, патронів
Ніколи не ігноруйте знаки мінної небезпеки, не прибирайте та не переміщуйте їх!
У разі виявлення вибухонебезпечного предмета не чіпайте його, не намагайтеся перемістити або знешкодити. Повідомте про небезпечну знахідку за номером 101 або 102
Підписуйтесь на BezMin.info, та діліться зі знайомими сторінкою. Ми розповідаємо про вибухонебезпечні предмети та правила поведінки у разі їх виявлення
Мирного неба над головою, бережіть себе!
Кожна динита повинна знати про небезпечні знахідки!!!
⇩
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1395900124238353&id=100014551355300
Під час військових дій життя та особиста безпека кожної людини є ключовими. Особливо це стосується підлітків, які дуже вразливі, хоч інколи і хочуть здаватися дорослішими ніж вони є!
Дуже важливо, щоб батьки контролювали і завжди знали, де знаходяться їхні діти. Проте, може статися так, що дитина опиниться на вулиці чи у громадському місці у небезпечний час. Вона має знати основні правила безпеки та поведінки у таких ситуаціях.
⇩ https://www.facebook.com/237252636298886/posts/5388417967848968/?sfnsn=mo
Через численні бомбардування та горіння сховищ із паливно-мастильними матеріалами повітря забруднюється смогом.
🚭 Смог – це суміш викидів, пилу, продуктів горіння та забруднюючих речовин. Навіть коли нам здається, що ми дихаємо чистим повітрям, це може бути не так.
💨 Смог небезпечний для дітей, людей старшого віку і тих, хто має неінфекційні захворювання. Менші часточки смогу можуть потрапляти в легені, а потім у кров. Що в свою чергу викликає або загострює серцево-судинні захворювання (аритмія, серцевий напад), а також астму та хронічний обструктивний бронхіт.
🤧 Першими ознаками негативного впливу смогу можуть бути першіння в горлі, подразнення слизових носа, очей, утруднене дихання. ⇩
https://www.facebook.com/103407447946974/posts/500343988253316/?sfnsn=mo
Що робити, якщо ваші близькі опинилися на тимчасово окупованих територіях?
Ми зібрали поради від психологині Марини Сириці та психотерапевтки КПТ, ЕФІТ Марії Олійник.
Ви маєте пам’ятати про два важливі пункти:
✅ Спочатку опануйте себе
✅ А потім допоможіть рідним, які в окупації
На картках ви знайдете інформацію про те, як допомогти рідним повернути відчуття дієздатності та контролю ситуації. Як допомогти стабілізувати стан – читайте у матеріалах. ⇩
https://www.facebook.com/237252636298886/posts/5332189696805129/?sfnsn=mo
Як допомогти дитині підчас збройної агресії.
Треба знати!
Як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій.