top of page

Правила прийому до ЗДО №27 "Ромашка"

Зарахування дітей до  ЗДО № 27 «Ромашка» здійснюється керівником закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.
До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.
Для зарахування дитини до груп компенсуючого типу для дітей з порушенням зору, до заяви про зарахування додається:
  • висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини щодо виявлених особливостей розвитку зору, мовлення, поведінки.
Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до інклюзивних груп до заяви про зарахування додається:
  • висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
Для зарахування дитини з інвалідністю до заяви про зарахування додаються:
  • копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;
  • копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.
Першочергово до ЗДО №27 «Ромашка» зараховуються діти з порушенням зору, які:
  • є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;
  • належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами;
  • належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
  • перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
мають право на першочергове зарахування до закладу освіти відповідно до закону.
Під час подання заяви про зарахування дитини до ЗДО № 27 «Ромашка» один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до закладу на загальних підставах.
Після зарахування до ЗДО №27 «Ромашка»  дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.
Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.
Для переведення вихованця з одного закладу дошкільної освіти до іншого один з батьків або інший законний представник дитини повинен подати керівнику відповідного закладу дошкільної освіти заяву про зарахування дитини письмово.
Керівник закладу дошкільної освіти впродовж десяти робочих днів з дати надходження такої заяви інформує заявника про можливість зарахування дитини до закладу дошкільної освіти із зазначенням кінцевого строку подання необхідних документів.
За вихованцем зберігається місце у ЗДО №27 «Ромашка» у таких випадках:
  • у літній період;
  • у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;
  • у разі карантину в закладі дошкільної освіти;
  • на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.
Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у ЗДО №27 «Ромашка» та на початок літнього періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в закладі дошкільної освіти до кінця літнього періоду.
Відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти може здійснюватися:
  • за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);
  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;
  • у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;
  • у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;
  • у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.
 
Забороняється відрахування дитини із закладу дошкільної освіти з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.
Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти здійснюється відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.
У разі зарахування вихованця до закладу освіти для здобуття загальної середньої освіти відрахування з закладу дошкільної освіти такого вихованця здійснюється на підставі даних про факт зарахування, які можуть бути отримані за допомогою електронних систем взаємодії (у разі їх впровадження) або за запитом до відповідного закладу освіти про такі дані.

Пам'ятка для батьків, 
дитина яких уперше піде до дитячого садочка

 

  1. Сформуйте у себе ставлення до дитячого садочка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підготовку.

  2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садочок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садочка.

  3. Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.

  4. Заздалегідь потурбуйтесь, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближений до розпорядку дня дитячого садочка (ранній підйом, час денного сну, прийом їжі, прогулянки).

  5. Ознайомтесь з режимом харчування та меню дитячого садочка.

  6. Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

  7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

  8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

  9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку збирати, розбирати.

  10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

  11. Пограйтесь вдома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

  12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватись з іншими дітьми.

  13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини - привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

  14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

  15. Повідомте старшу медичну сестру, вихователів про стан здоров'я вашої дитини.

  16. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці,  1 рік 6 місяців,  1 рік 9 місяців,  2 роки,  2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.

  17. Дайте дитині до садочка улюблену іграшку.

  18. Не залишайте дитину одну і надовго в перші дні відвідування дитячого садочка. 


Дослухайтесь до порад вихователя!!!

Правила для батьків ЗДО №27

ПОСТАНОВА

від 12 березня 2003 р. № 305
Київ

(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 86)

Про затвердження Положення про заклад дошкільної освіти

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86-2021-%D0%BF#n8

bottom of page